Cam Çatı Dış Cephe Giydirme Sistemleri

Cam Çatı Dış Cephe Giydirme Sistemleri

DIŞ CEPHE SİSTEMLERİ 

Dış cephe sistemleri, teknolojik, kültürel ve toplumsal gelişmeler ve estetik anlayışın değişmesi ile ortaya çıkmıştır. Yapı bileşeni olarak kullanılması çelik ve donatılı betonun yapı sektöründe kullanılmasından sonra olmuştur. Giydirme cepheler, yüksek katlı binalarda kalın ve hantal beton duvarlar yerine ince bir cephenin olması hem bina yükünü azalması hem de yapının içindeki kullanım alanının genişlemesi sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Giydirme cephe, üzerine etkiyen çevresel yükler ve kendi ağırlığından başka hiçbir yapısal yük taşımayan düşey bina kabuğu olarak tanımlanabilir.

Giydirme cephe sistemleri henüz bir literatürünün olmaması ve üreticilerin kendi sistemlerine uygun gördükleri isimleri koymaları nedeniyle birçok sınıflandırması bulunmaktadır. 

Sabit Cam Çatı

Sabit Cam Çatı Teras, balkon, kış bahçesi, veranda ve kapı girişlerinde rahatlıkla uygulanabilen bir sistemdir. Cafe, restaurant, iş yeri ve ofislerde de sıkça tercih edilen can çatı sistemi yapıldığı mekanı karatmadan şık ve ferah bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlar. Sabit cam çatı uygulamaları tek camlı olarak uygulanabildiği gibi ısıcamlı olarakta uygulanabilmektedir. Yapıların cam çatı sistemleri ile kapatılması gün ışığından daha fazla yararlanmanızı sağlayacaktır. Ancak tabi ki cam çatı sistemlerinde kullanılan camların çok kaliteli ve bu iş için uygun olarak üretilmiş olması gerekir. Kaliteli üretilmiş bir cam çatı sistemi metal çatı sistemlerinden daha sağlam olabilmektedir.

Sabit Cam Çatı Teknik Özellikler

  • Cam çatı sisteminde 8 veya 10 mm temperli (Paşabahçe) cam kullanılır.
  • Taşıtıcı iskelet alüminyum veya demir profil sistemi kullanılır.
  • Alüminyum ve demir iskelet istenilen (ral) renkte elektrostatik fırın boya ile boyanabilir.
  • Cam çatı sisteminde kullanılan tüm aksesuar ve bağlantı parçaları paslanmaz özelliğe sahiptir.
  • Cam çatı sistemi yağmur, kar ve rüzgara karşı dayanıklı ve tam izolasyon sağlar
Utku Balkon Sistemleri
İletişim Bilgilerimiz